Tanıtım Hostesi İstanbul

STAND HOSTESİ

İnsanları haberdar etmek için yapılan her türlü eylemde dışarıdan temin edilen genellikle bayan olarak seçilen kişilerdir stand hostesleri.Ülkemizde bir çok organizasyonda ajanslar tanıtım yapmak isteyen marka ve kurumlara stand hostesleri temin eder. Stand hosteslerinin çok geniş bir çalışma alanları vardır.

1- Otomobil Motosiklet ve Tekne Fuarları : Bu fuarlarda otomobil yada motosiklet markaları piyasaya çıkardıkları satışa sundukları her yeni modelinin teşhiri için o ürünün başında 1 stand hostesi görevlendirir. Bu fuarlarda görev alan stand hostesleri fuar mankeni diye de adlandırılabilirler.

2- Kına ve Düğün Organizasyonları : Kına organizasyonlarında gelinle beraber müzikal bir gösterinin parçası olan stand hostesleri düğün nişan veya nikah törenlerinde gelen konukları karşılamak onları masalarına yönlendirmek ve uğurlamakla yükümlüdürler. Kına organizasyonlarında stand hostesleri kına kızı veya nedime gibi isimlerle anılırlar.

3- Market Avm Tanıtımları :  Bir gıda firmasının bir içecek markasının marketlerdeki aktivitelerinde tattırım uygulamalarında yada avm içerisindeki bir stand çalışmasında aktif olarak görev alır hostesler. Marketlerde tattırım yapan hostesler tadım elemanı ismini alabilir.

4- Açılış Organizasyonları : Bir firmanın yeni bir bayii açılışında yada yapacağı bir yeniliğin duyurulması için düzenlenen etkinlikte kurdale kesimi ve devamındaki iş yükünü hafifletmek için yine ajanslardan temin edilir stand hostesleri. Buradaki çalışma saatleri diğer saydığımız organizasyonlara oranla daha düşüktür. Çünkü açılışlar gelen konukları sıkmayacak içerikte ve kısa sürelerde birkaç saatlik olarak ayarlanır.

5- Reklam ve Katalog Çekimleri : Stand hostesliği yapan kişinin görseli eğer başarılıysa yani yüz güzelliği ve fiziği muntazam ise ajans onu katalog çekimlerinde veya reklam filmlerinde de istihdam edebilir.

[Toplam:0    Ortalama:0/5]