Katalog Mankeni

KATALOG MANKENİ

Firmalar her yıl bayi ve müşterilerinin yeni ürünlerinden haberdar olmaları için katalog çekimi yapmak zorundadırlar.Bu çekimler genellikle sonbahar ve yaz olmak üzere 2 kez yapılır.

Katalog çekimlerinde ürünün yanında,içinde yada uygulamasında yer alan kişilere katalog mankeni denir.
Katalog mankenleri bayan yada erkek olabilir.Katalog mankenleri ortalama 500 TL ile 2000 TL arasında bütcelerle çalışmaktadırlar.Katalog mankeni fiyatları katalogun içeriğine çalışma saatlerine ve katalogda yer alan çekimi yapılacak parça sayısına göre değişmektedir.Katalog mankeni fiyatını bazen mankenin popülaritesi de belirleyebilir.Katalog mankeni ücretini peşin alır.Katalog mankeni günlük çalışma ücreti bazen mankenin ölçülerindeki spesyalliğe de bağlı olabilir.Yani mankenin ölçüleri çok keskindir ve nadir bulunuyordur o zaman katalog mankeni fiyatı yükselebilir.

Katalog çekimi için firmalar ajanslarla irtibata geçerek öncelikle fotoğraflı sunum talep ederler.Ardından cast denilen görüşmelerle birebir ve yüzyüze mülakatlarla kataloglarında yer almasını istedikleri mankene karar verirler.

Katalog mankenleri bu çekimlerden önce telif haklarına ilişkin birtakım sözleşmeler imzalarlar.Bu sözleşmeler çekilen fotoğrafların hangi mecralarda yayınlanacağına yönelik detayları kapsar.

[Toplam:0    Ortalama:0/5]