Giyim Mankeni

Model Manken Ajansı

Birçok insan model olmak ister çünkü oldukça cazibeli, karlı bir meslek. Modellik mesleğinde rekabet ve sektörde sirkülasyon oldukça fazla. Birçok model kendini kabul ettirebilmek için uğraşıyor ancak, başarılı modeller mesleğini gerçekten seven ve aşkla bağlı kişilerden çıkıyor. Bu kez size model olabilmekle ilgili önemli kurallardan bahsedeceğiz ve bunu gerçekleştirebilmeniz içinde gerçekçi tavsiyelerimiz olacak.

  • A Plus Beden Manken: Eğer vücuduz dolgun ve balık etli iseniz o zaman A+ beden model olabilirsiniz.
  • Podyum Mankeni: Podyumdaki birçok kadın en az 1.75 boyunda oldukça zayıf ve küçük göğüslü olur. Magdalena Frackowiak ve Sasha Pivovarova gibi. Erkekler çoğunlukla 1.85 boyunda ve 75 kg civarında olurlar.
  • Katalog Mankeni: Birçok katalog mankeni 55-60 kg civarında olsalar da güzel bir yüze ve harika bir karaktere sahiptirler.
  • İç Çamaşırı Mankeni: Bayanların, iri göğüslü ve ufak kalçalı olmaları gerekli.
    Erkekler için gerekli olan geniş omuzlar ve dar bir bel.
  • Diğer Model Tipleri: Eğer yukarıdaki yüz ve vücut tanımlarından hiçbirine uymuyorsanız, belki de el, ayak ya da saç modeli olabilirsiniz. Alternatif model olma seçenekleri de mevcut.
  • Nasıl göründüğünüzü dikkate alarak tarzınızı belirleyebilirsiniz. Biçimli kıvrımlarınız mı var, yoksa narin ve ince yapılı mısınız? Evsiz barksız gibi bakımsız mı yoksa komşu kızı modunda lolita gibi bir havanız mı var? Mayo ya da iç çamaşırı defilelerine çıkar mısınız mesela? (genellikle göğüs kısmınızın fark edilir olması ve incecik bir bele sahip olmanız lazım.
[Toplam:0    Ortalama:0/5]