İstanbul Fuar Merkezi

Son günlerde yaşanan terör olaylarıyla imajı olumsuz zedelenmiş olsa da, İstanbul halen daha Avrupa’nın başkenti olarak gösterilen ve insanların akın akın ziyaret ettiği, tarihten bu yana ilgi odağı olmaya başarmış harika bir şehirdir. Sürücüler canından bezdiren trafiği ve vatandaş için çekilmez hale gelebilen insan kalabalığına rağmen İstanbul, böylesi bir cazibe merkezi haline gelmesini bünyesinde barındırdığı geniş iş imkânlarına ve sanayi tesislerine borçludur. Çok uluslu dev şirketlerden tutun devlet kurumlarına, hizmet sektöründe çalışan kurumlardan sanayi tesislerine kadar birçok kuruluşun adres olarak İstanbul’u tercih etmeleri tesadüf olamaz elbette. Avrupa ile Asya’nın tam ortasında, köprü işlevini gören lokasyonu itibariyle İstanbul; tüm ticaret yollarına rahatlıkla erişebilmeyi de mümkün kılar. Hal böyle olunca ticaretin ve sanayinin kalbinin İstanbul’da attığını söylemek yanlış olmaz.

Her geçen gün nüfusun arttığı İstanbul’da belli başlı 2 adet fuar merkezi vardır. Özellikle istanbul fuar merkezi denildiğinde akla gelen CNR Expo ve daha çok kitap fuarlarıyla ismine aşina olduğumuz TÜYAP, İstanbul’daki fuar etkinliklerinin düzenlendiği en popüler adreslerdir.

İstanbul fuar merkezi nerede

İstanbul fuar merkezi nerede

CNR Expo, havalimanına çok yakın olmasıyla TÜYAP’a göre ulaşım noktasında çok daha avantajlı bir konumdadır. Yurtiçi ve yurtdışından fuarlara katılmak üzere gelen iş adamları, firma temsilcileri ve ziyaretçiler; havalimanından metroya binerek sadece bir durak sonra fuar alanına ulaşabiliyorlar. Harika, değil mi? Yine hemen yakınında bulunan İDTM (İstanbul Dünya Ticaret Merkezi) de CNR’a olan ilginin artmasına sağlamıştır. Tüm bu avantajları oldukça başarılı bir fırsata çeviren CNR Expo, fuar etkinlikleri takvimi sürekli dolu olmasını istanbul fuar merkezi adresinin olabilecek en iyi yerde olmasına borçludur. Üstelik İstanbul trafiğinin can damarı olan E-5 karayoluna ve Airport Outlet Center’a yakınlığı da cabası.

TÜYAP ise İstanbul’un en uç noktasındaki Beylikdüzü ilçesine konumlandırıldığı için ulaşım noktasında biraz dezavantajlıdır. Her ne kadar metrobüs yolculuğuyla ulaşımı kolaylaşmış olsa da, CNR ile kıyaslandığı zaman pek de dişli bir rakip olduğu söylenemez. Ancak her sene düzenlenen kitap fuarı etkinliklerinde CNR’a fark attığı rahatlıkla görülebilir.

 Fuarlara neden katılmak gerekir?

Çevrenizi geliştirmek, yeni iş bağlantıları kurmak ve ticari fırsatları yakalayabilmek için sektörünüzle alakalı

Fuar hostesi ile reklam yapın ve tanının

Fuar hostesi ile reklam yapın

düzenlenen fuarlara katılmak büyük önem arz eder. Uygun ödeme koşullarıyla kiralayacağınız stant alanında ziyaretçilerle iletişim kuracak ve markanızı temsil edecek kişiyi de büyük bir titizlikle seçmeniz gerekir. Günümüzde çoğu şirket, profesyonel olarak istanbul fuar hostesi temin eden ajanslarla iletişime geçerek istedikleri kriterleri karşılayan hosteslerle çalışma yolunu seçiyorlar. Boy, kilo, saç rengi ve yabancı dil gibi çeşitli taleplerde bulunan firmalar için en akılcı çözümleri üretmeye çalışan ajanslar; çoğu zaman ücret hesaplamasını günlük olarak yapar. Rekabetin arttığı günümüz şartlarında hostes temini ücretleri de düşüş göstermeye başlamış bulunuyor. Dolayısıyla çok uçuk rakamlarla karşılaşmaktan korkmanıza gerek yok. Cazip fiyatlar ve uygun ödeme şartlarıyla birlikte siz de firmanızın uzman hostesler tarafından temsil edilmesini sağlayabilir, standınızı fuarda ziyaret eden kişi sayısını artırabilirsiniz.

Bahsi geçen ajans firmalarıyla çalışmadan önce mutlaka firma hakkında detaylı bir araştırma yapmanızda fayda olacaktır. Daha önce ne tür organizasyonlarda hizmet sunduklarını, ne gibi başarılara imza attıklarını tercihinizi yaparken göz önünde bulundurun. Ayrıca part time olarak mankenlik ve hosteslik yapan kişilerle çalışmaktansa, mesleğine profesyonel bir anlayışla yaklaşan kişilerle çalışmayı da tercih edebilirsiniz. Durumun ciddiyetini kavrayan, yabancı dil bilen ve işinin hakkını veren hosteslerin marka değerinize katkısı çok büyük olacaktır.

[Toplam:0    Ortalama:0/5]