Antalya Fuar Merkezi

Altın rengi kumsalları ve büyüleyici derecede güzel tabiat harikalarıyla gerek yurtiçi, gerekse yurtdışından gelen turistlerin uğrak noktası haline gelen Antalya; turizm noktasında gösterdiği atılımı sanayi ve ticaret şehri olma yolunda da sergiliyor. Her geçen yeni şirket ve firmaların kurulduğu, ticari ilişkilerin zemin bulduğu Antalya’da fuarcılık alanında da oldukça başarılı işlere imza atılıyor.

Firmaların birbirleriyle ticari ilişkiler geliştirip ihracat ve ithalat işlemlerine yön vermesi için ideal olan fuarlar, aynı zamanda katılımcıların birçok ziyaretçiyi de ağırlamasına imkân tanır. Bu sayede potansiyel müşterileriyle birebir iletişime geçme fırsatını elde eden şirketler daha fazla kâr elde eder, ürünlerini daha geniş bir kitleye duyurabilirler. Tüm bu sayılan etkenler, fuarlara olan ilginin her geçen gün daha da artmasını netice veriyor. Birçok kurum fuar merkezlerinde düzenlenen etkinliklere katılım gösterip markalarının temsil edilmesi için çaba sarf ediyorlar.

antalya expo center kroki

antalya expo center kroki

Her geçen gün nüfusun arttığı ve yeni iş imkânlarının geliştiği Antalya’da birbirinden değerli fuar etkinliklerine ev sahipliği yapmayı sürdürüyor. Özellikle antalya fuar merkezine katılım gösteren şirketler, ziyaretçilerin yoğun ilgisinden ve diğer firmalarla iş anlaşmalarına imza atmaktan duydukları memnuniyetleri sürekli olarak dile getiriyorlar. Oldukça profesyonel bir şekilde yönetilen ve Antalya Expo Center ismiyle de bilinen Antalya fuar merkezi, bulunduğu konum itibariyle Antalya’nın her yerinden rahatlıkla ulaşılabilir durumdadır. Antalya fuar merkezi adresinin hem şehir merkezine, hem de havalimanına çok yakın olması; bu fuar alanını tercih sebebi kılan en önemli özelliklerden birisidir. Böylece hem ziyaretçiler, hem de fuara katılım gösteren firma yöneticileri ulaşım sorununu kolayca çözmüş oluyorlar.

Ek olarak gelişmiş havalandırma teknolojisine, yüzlerce araçlık otopark alanına, toplantı ve kongre salonlarına da sahip olan fuar merkezinin sahip olduğu tüm bu özellikler; fuarlara katılan firma temsilcilerinin yaşaması muhtemel sorunları en aza indiriyor. Tüm bu avantajlarıyla bölgenin yükselen bir değeri haline gelmeyi başaran Antalya fuar merkezi; hali hazırda yüzlerce fuar etkinliğine ev sahipliği yapmıştır, halen daha başarılı işlere imza atmaktadır.

Eğer siz de şirketinizle birlikte Antalya fuar merkezinde düzenlenen sektörel bir fuara katılmaya karar verdiyseniz, yapmanız gereken ilk iş fuar yönetimiyle iletişime geçmek ve bütçenize uygun olarak kiralayacağınız bir konuma fuar standını açmak olacaktır. Ürün, model ve hizmetlerin sergileneceği bu alan; müşterilerinizle sıcak temasa geçebileceğiniz ve firmanızı temsil edeceğiniz bir yer olacağı için gereken önemi ve özeni göstermeniz gerekir. Stant kurulumunun eksiksiz yapılması, ziyaretçilere yapılacak ikramların hazırlanması ve hepsinden önemlisi fuarda markanızı temsil edecek kişinin belirlenmesi süreçlerini başarıyla yönetmek gerekir. Müşterileri ağırlayacak, onlara içecek ve atıştırmalık ikramlarında bulunacak, gerektiği halde de soru ve sorunlarını çözmek için çaba gösterecek fuar yetkilileri; firma standına olan ilginin artmasına ve müşterilerinizin de memnun olmasına yardımcı olabilir. Bunu sağlamak için de antalya fuar hostesi hizmeti sunan ajanslarla iletişime geçmek işinize yarayabilir.

Günümüzde fuarlarda hosteslik hizmeti veren çalışanlar, rakipleri arasından bir adım daha öne sıyrılabilmek adına yabancı dil eğitimi almaya da çaba gösteriyorlar. Fuarın düzenlendiği hizmet sektörüne hâkim olan yabancı dili öğrenen, bu uğurda kurslara katılan hostesler; daha fazla gelir elde etme imkânına da bu şekilde sahip oluyorlar. Rusça, İngilizce ve Arapça bilen fuar hostesleri sayesinde sizler de müşterilerinizle doğrudan iletişim kurabilecek bir firma temsilcisine sahip olabilirsiniz. Tek yapmanız gereken başarılı bir hostes ajansının model kataloğuna bakmak ve size en uygun hostes tercihini belirlemek olacaktır.

[Toplam:1    Ortalama:5/5]