Yazılar

Fuar Hostesi Konya

Fuar hostesleri ve fuar hostları amatörlerin, üniversite öğrencilerinin ve model/manken olmak isteyenlerin en çok merak ettiği iş alanlarından biridir. Bu yazıda fuar hostesi ve fuar hostu hakkında merak ettiğiniz tüm bilgileri bulabileceksiniz.

Fuar hostesi nedir? Fuar hostu nedir? Fuar hostesleri ne kadar ücret alır? Fuar hostesliğinin avantajları nelerdir? Fuar hostesliğinin zorlukları nelerdir? Bu soruların tümüne yazı içinde cevap bulmanız mümkün…

 

Fuar hostesleri fuarlarda, alışveriş merkezlerinde, gösterilerde ya da sokakta kurulmuş standlarda firma ve marka tanıtımını üstlenen bayanlardır. Bunlara stand hostesi adı da verilebilir. Fuar hostu da aynı işi yapan erkeklere verilen isimdir. Fuar hostesleri firmaların ürettiği ürünleri ya da sağladığı hizmetleri tanıtabilir ve reklam yapabilir. Fuar hostesleri yarı zamanlı ya da tam zamanlı çalışabilir. Genellikle yarı zamanlı olabilmesi ve bir gün içinde diğer işlere nazaran iyi para kazandırması gibi sebeplerden üniversite öğrencilerinin tercih ettiği bir seçenek hâline gelmiştir. Bununla birlikte amatör olanlar ve model/manken olmak isteyenler de başlangıçta fuar hostesliği yapmaktadırlar.

Tanıtım Hostesi Ankara

Reklamcılık dünya çapında iki yüzyıldır var olan bir sektördür ancak bunca yıldır var olmasına karşın reklamcılık ve reklam ajansları hakkında maalesef piyasada birçok bilgi kirliliği mevcuttur. Artık reklam materyalleri üreten firmalar veya matbaalar bile kendilerini ajans olarak nitelendirir hale gelmiştir. Ancak gerçek anlamda reklam ajansı sadece materyal üretip basmaktan elbette ki çok daha kapsamlı bir alandır.

Reklam ajansları bir kurumun ya da markanın bilinirliğini, dolayısıyla gelirini arttırmak için yapılan çalışmalardaki en önemli iş ortaklarından birisidir. Reklam ajansı gerektiğinde ön pazar araştırmasından, sonuç raporlamaya kadar geçen bütün süreci kontrol eder ve markanın büyümesine katkı sağlarlar.

Reklam ajanslarının 4 temel hizmeti bulunmaktadır;
Pazarlama konusunda müşterilerine tavsiyeler vermek,
İletişim konusunda müşterilerini bilgilendirerek onlara tavsiyelerde bulunmak,
Reklamların sinema – televizyon, afiş, radyo kısacası bütün medya araçları yoluyla yayılmasını sağlamak,
Markalar adına reklam çalışmalarını yayınlayacak olan medya kuruluşlarıyla uygun fiyatlar bazında pazarlık etmek ve anlaşma sağlamak.

 

İstanbuldaki Tanıtım Ajansları

Reklamcılık dünya çapında iki yüzyıldır var olan bir sektör ancak bunca yıldır var olmasına karşın reklamcılık ve reklam ajansları hakkında maalesef ki piyasada birçok bilgi kirliliği mevcut.

Reklam ajansları bir firmanın ya da markanın bilinirliğini, dolayısıyla gelirini arttırmak için yapılan çalışmalardaki en önemli iş ortaklarındandır. Reklam ajansları gerektiğinde ön pazar araştırmasından, sonuç raporlamaya kadar geçen bütün süreci kontrol ederek markanın büyümesine katkı sağlarlar.

Artık reklam materyalleri üreten firmalar veya matbaalar bile kendilerini ajans olarak nitelendirir hale geldi. Ancak gerçek anlamda reklam ajanslığı sadece materyal üretip basmaktan elbette ki çok daha kapsamlı bir alandır.

 

Reklam ajanslarının 4 temel hizmeti vardır; 

 • Pazarlama konusunda müşterilerine tavsiye vermek,
 • İletişim konusunda müşterilerini bilgilendirmek ve onlara tavsiyelerde bulunmak,
 • Reklamların sinema – televizyon, afiş, radyo gibi kanallar aracılığıyla medya yoluyla yayılmasını sağlamak,
 • Müşteriler adına reklam çalışmalarını yayınlayacak olan medya kuruluşlarıyla uygun fiyatlarda pazarlık etmek ve anlaşma sağlamak.

Manken İç Giyim Tekstil

Moda, tekstil ve hazır giyim sektörlerinde sürekli artan bir talep gören manken ilanları, farklı yaş gruplarından saygın bir iş arayan pek çok kişi için cazip ve ilgi çekici bir iş alternatifi oluşturmaktadır. Kadın ve erkek her yaş grubundan mankenliğe ilgi duyan bireyler için uygun iş ilanları, farklı bölge ve şehirlerde iş sahibi olma imkânı da sunmaktadır. Adaylar bu alanda hem yarı zamanlı hem de tam zamanlı seçeneklerle karşılaşabilmektedir. Meslek olarak mankenlik yapmak isteyen kişilerin; dış görünümlerine özen göstermeleri, vücut dillerini doğru kullanmaları, duruşları ile güven uyandırmaları, iletişim yeteneklerinin güçlü olması gerekmektedir.Özellikle gençlerin kariyer hedeflerine iyi bir adım teşkil etmektedir.

Güvenilir bir kurum bünyesinde mankenlik yapmak isteyen kişiler, manken ilan çerçevesinde sunulan imkân ve koşulları iyi inceleyerek, keyifle icra edebilecekleri yeni işlerine kavuşabilmektedir. Gerek prova mankeni gerek manken unvanı ile iş ilanı veren firma ve ajanslar, öncelikle disiplinli ve öz güveni yüksek adayları tercih etmektedir. Aynı zamanda, deneyimli ve yeterli fiziksel özelliklere sahip olmak manken iş ilanları başvurularında önemli kriterler arasında yer alabilmektedir.

Fuar Hostesi Antalya

Son dönemlerde yer alan meslek dalları arasında yer alan bir diğer sektör de fuar hostesliğidir. Oyunculuk-modellik ya da mankenliğin yanı sıra adayların bir de artı olarak fuar hostesi olarak bu sektörde yer alabilmeleri artı bir detay olarak yerini almaktadır. Fuar hostesleri bu sektörde büyük artılar sağlanabilen büyük bir artı olduğu için fuar hostesi olmak isteyen adayların da bu sektör de artı sahibi olabilmeleri için belli başlı kriterler doğrultusunda hareket etmeleri gerekmektedir. Fura hostesleri son günlerde en çok ihtiyaç duyulan meslek dalları arasında yer edinmektedir. Fuar hostesi olmak istiyorum diyen adayların bu süreç içinde değerlendirmeye alınabilmeleri yine aynı şekilde cast ajans firmaları aracılığı ile gerçekleşmekte olan meslek dalları arasında yer edindiğinden dolayı fuar hostesi olmak isteyen her bireyin yine ilk olarak cast ajans başvuru formu ile birlikte yola çıkmaları gerekmektedir.

Adana Fuar Hostesi

Siz de ek gelir elde etmek istiyorsanız ve uygun kriterlere sahipseniz fuar/stant hostesi olarak çalışabilirsiniz. Hostes olmak için aranılan kriterlerin neler olduğuna gelin birlikte göz atalım;

 • Bakımlı profesyonel bir dış görünüşe sahip olmalısınız.
 • Nezaket ve hitap kurallarını bilmelisiniz.
 • Öz güveni yüksek ve rahat iletişim kurabilen bir yapınız olmalı.
 • Akıcı, düzgün bir Türkçe’nizin olması gerektiği gibi başka bir yabancı dilinizin olması da tercih edilmenizi kolaylaştıracaktır.
 • Genel kültür ve bilgi seviyenizin yüksek olması ve en az lise mezunu olmanız artı değerlerdir.
 • Firmalar genellikle 1.65 boy ve üzeri olan hosteslerle çalışır, otomotiv, mücevher gibi manken vasıfları aranan fuarlarda boy limiti 1.75 olabilir.
 • Standart ölçülerde bir vücut yapısına sahip olmanız tercih nedenidir. Kıyafet temini yapan firma ve organizasyon şirketleri genellikle 36-38 beden olan hosteslerle çalışmayı tercih eder.