Yazılar

İstanbul Fuar Hostesi

İstanbul fuar hostesi hizmeti

İstanbul fuar hostesi hizmeti

Büyük şehirlerde sürekli olarak fuarlar açılmasının ve bu fuarlar için büyük yatırımların neden yapıldığını hiç merak ettiniz mi? Sonuçta birkaç ürün tanıtmak için mankenler ve ünlü isimlere büyük paralar harcamak ne kadar mantıklı olabilir ki? Aslında durum böyle görünse de tam olarak yukarıda bahsettiğimiz gibi değildir. Çünkü fuarlar, eğer tecrübeli kişiler tarafından yapılıyorsa harcanan paranın çok daha fazlasını geri getirir. Fakat zarar etmemek için dikkat edilmesi gereken bazı önemli noktalar vardır. Bu noktaların neler olduğu ve başarılı bir şekilde ticaret yapmak için nelere dikkat etmenizin gerektiği konusunda size detaylı bilgi vermek için bu yazıyı hazırlama gereği duyduk. Siz de bahsetmiş olduğumuz yöntemleri eksiksiz bir şekilde hayata geçirerek çok daha başarılı tanıtımlara imza atabilirsiniz.

Fuarların dikkat çekmesi için ünlü isimler ile anlaşmak oldukça etkili bir yöntemdir. Fakat ünlü isimleri basit ürünler için çağırmak, maddi olarak büyük kayıplar yaşanmasına sebep olabilir. Peki böyle durumlarda ne yapmak gerekir? Çok fazla bütçeniz yoksa fakat geniş bir tanıtım fuarı düzenlemek istiyor ve ürünlerinizi geniş kitleler ile tanıştırmak istiyorsanız, İstanbul fuar hostesleri size bu konuda yardımcı olmak için hazır. Bildiğiniz gibi fuar hostesleri ürünler hakkında bilgi sahibidir ve ürünü incelemeye gelen ziyaretçiler için tanıtım yapar. Böylece ürüne karşı olan ilgi büyük oranda artar ve amacımıza ulaşmış oluruz.

Eğer siz de piyasaya yeni ürün çıkarmak istiyor ve bu ürünün ciddi anlamda ses getirmesini istiyorsanız, fuar hostesleri ile anlaşma sağlamak için daha fazla beklemeyin ve hemen ilk adımı atmaya başlayın. Hostesler ile anlaşma sağladıktan sonra, hangi hostesin fuardaki hangi ürünle ilgileneceğini net bir şekilde belirleyin ve ürün hakkında detaylı bilgileri hostese anlatmayı unutmayın. Böyle bir strateji izleyerek, istediğiniz ürüne dikkatleri çekebilir ve ürünlerin satılma oranını büyük oranda arttırabilirsiniz. Üstelik tüm bunları yapmak şimdi çok kolay. İhtiyacınız olan tek şey, İstanbul fuar hostesi sağlayan bir firma ile anlaşmak ve oldukça uygun fiyatlar ödeyerek bu hostesleri tanıtım fuarınız için kiralamak.

İstanbul Fuar Merkezi

Son günlerde yaşanan terör olaylarıyla imajı olumsuz zedelenmiş olsa da, İstanbul halen daha Avrupa’nın başkenti olarak gösterilen ve insanların akın akın ziyaret ettiği, tarihten bu yana ilgi odağı olmaya başarmış harika bir şehirdir. Sürücüler canından bezdiren trafiği ve vatandaş için çekilmez hale gelebilen insan kalabalığına rağmen İstanbul, böylesi bir cazibe merkezi haline gelmesini bünyesinde barındırdığı geniş iş imkânlarına ve sanayi tesislerine borçludur. Çok uluslu dev şirketlerden tutun devlet kurumlarına, hizmet sektöründe çalışan kurumlardan sanayi tesislerine kadar birçok kuruluşun adres olarak İstanbul’u tercih etmeleri tesadüf olamaz elbette. Avrupa ile Asya’nın tam ortasında, köprü işlevini gören lokasyonu itibariyle İstanbul; tüm ticaret yollarına rahatlıkla erişebilmeyi de mümkün kılar. Hal böyle olunca ticaretin ve sanayinin kalbinin İstanbul’da attığını söylemek yanlış olmaz.

Her geçen gün nüfusun arttığı İstanbul’da belli başlı 2 adet fuar merkezi vardır. Özellikle istanbul fuar merkezi denildiğinde akla gelen CNR Expo ve daha çok kitap fuarlarıyla ismine aşina olduğumuz TÜYAP, İstanbul’daki fuar etkinliklerinin düzenlendiği en popüler adreslerdir.

İstanbul fuar merkezi nerede

İstanbul fuar merkezi nerede

CNR Expo, havalimanına çok yakın olmasıyla TÜYAP’a göre ulaşım noktasında çok daha avantajlı bir konumdadır. Yurtiçi ve yurtdışından fuarlara katılmak üzere gelen iş adamları, firma temsilcileri ve ziyaretçiler; havalimanından metroya binerek sadece bir durak sonra fuar alanına ulaşabiliyorlar. Harika, değil mi? Yine hemen yakınında bulunan İDTM (İstanbul Dünya Ticaret Merkezi) de CNR’a olan ilginin artmasına sağlamıştır. Tüm bu avantajları oldukça başarılı bir fırsata çeviren CNR Expo, fuar etkinlikleri takvimi sürekli dolu olmasını istanbul fuar merkezi adresinin olabilecek en iyi yerde olmasına borçludur. Üstelik İstanbul trafiğinin can damarı olan E-5 karayoluna ve Airport Outlet Center’a yakınlığı da cabası.

TÜYAP ise İstanbul’un en uç noktasındaki Beylikdüzü ilçesine konumlandırıldığı için ulaşım noktasında biraz dezavantajlıdır. Her ne kadar metrobüs yolculuğuyla ulaşımı kolaylaşmış olsa da, CNR ile kıyaslandığı zaman pek de dişli bir rakip olduğu söylenemez. Ancak her sene düzenlenen kitap fuarı etkinliklerinde CNR’a fark attığı rahatlıkla görülebilir.

 Fuarlara neden katılmak gerekir?

Çevrenizi geliştirmek, yeni iş bağlantıları kurmak ve ticari fırsatları yakalayabilmek için sektörünüzle alakalı

Fuar hostesi ile reklam yapın ve tanının

Fuar hostesi ile reklam yapın

düzenlenen fuarlara katılmak büyük önem arz eder. Uygun ödeme koşullarıyla kiralayacağınız stant alanında ziyaretçilerle iletişim kuracak ve markanızı temsil edecek kişiyi de büyük bir titizlikle seçmeniz gerekir. Günümüzde çoğu şirket, profesyonel olarak istanbul fuar hostesi temin eden ajanslarla iletişime geçerek istedikleri kriterleri karşılayan hosteslerle çalışma yolunu seçiyorlar. Boy, kilo, saç rengi ve yabancı dil gibi çeşitli taleplerde bulunan firmalar için en akılcı çözümleri üretmeye çalışan ajanslar; çoğu zaman ücret hesaplamasını günlük olarak yapar. Rekabetin arttığı günümüz şartlarında hostes temini ücretleri de düşüş göstermeye başlamış bulunuyor. Dolayısıyla çok uçuk rakamlarla karşılaşmaktan korkmanıza gerek yok. Cazip fiyatlar ve uygun ödeme şartlarıyla birlikte siz de firmanızın uzman hostesler tarafından temsil edilmesini sağlayabilir, standınızı fuarda ziyaret eden kişi sayısını artırabilirsiniz.

Bahsi geçen ajans firmalarıyla çalışmadan önce mutlaka firma hakkında detaylı bir araştırma yapmanızda fayda olacaktır. Daha önce ne tür organizasyonlarda hizmet sunduklarını, ne gibi başarılara imza attıklarını tercihinizi yaparken göz önünde bulundurun. Ayrıca part time olarak mankenlik ve hosteslik yapan kişilerle çalışmaktansa, mesleğine profesyonel bir anlayışla yaklaşan kişilerle çalışmayı da tercih edebilirsiniz. Durumun ciddiyetini kavrayan, yabancı dil bilen ve işinin hakkını veren hosteslerin marka değerinize katkısı çok büyük olacaktır.