Yazılar

CNR Kitap Fuarı

CNR Kitap fuarında çalışmak mı istiyorsunuz ?

Birçok kişinin hayali aslında kitaplarla iç içe olmaktır. Çünkü ne kadar çok okumak istese de eğer ki yaşı belli bir kemalin üzerine gelmişse o zaman biraz daha kitaplara uygun bir hale gelir. Kitaplar bizim hayatımızın en önemli çakıl taşlarını oluşturmaktadır. Her insan kitap okudukça kelime dağarcığı o kadar genişler ki buradan eve gittiğiniz de sizinde gün içerisinde konuşacak kritiklerini olmalıdır. Bazı insanlar kitaplara duyduğu merakından dolayı kitapçı olmayı tercih eder ancak bir takım insanlar vardır ki onlarda yaptıkları ve okudukları kitaplardan iyi şeyler alırlar.

fuarda çalışmak istiyorum

fuarda çalışmak istiyorum

CNR Kitap fuarında çalışmak istiyorsanız o zaman bu iş için ideal bir firma vardır. Bu firmanın sitesine baktığınız da aynı zaman da olayların kategorileştirilmiş olan adlarını da görebileceksiniz.  Kitap fuarında çalışmak istiyorum diyenlerin merak ettikleri diğer bir konu ise ücretlerdir.  Ne kadar bu özelliklere dikkat ettiğiniz de aynı zamanda sizi başarıya götürecek ve satışlarınızı da artırmalısınız.

Unutmadan söylemek yerinde olacaktır. Kitap fuarları her senenin belli başlı dönemlerinde kendini gösterir ancak İzmir caddesinde oluşacak olan bu istekler bayramdan sonraya da kalabilirler. Kitap fuarında çalışmak demek aynı zamanda bir ayrıcalık demek değildir. Ayrıcalığı kendiniz kendinize yöneteceksin.

Sadece Fuar Hostesi olabilmek ya da Fuar Hostesliği konusunda yazmış olduğumuz bu sayfa size ve iş hayatınıza ne kadar önem verdiğimizin de göstergesi olsa gerek..

Fuar Mankeni Nasıl Olunur?

Fuar Mankeni Nasıl Olunur?

Fuar mankeni nasıl olunur? diye aklınıza bir soru takılmış olabilir. Tam olarak doğru yerdesiniz şimdi ilk olarak sizlere mankenlerin günlük yaşantılarından bahsedeceğim.

Tüyap Fuar Mankeni

Tüyap Fuar Mankeni

Fuar mankenleri sağlık konusuna çok önem vermelidirler. Sağlık olarak biraz daha konuyu yakından incelersek yemek ve vücut sağlığıdır. Mankenler yedikleri besinlere dikkat etmelidirler. Belirli bir kalori tabloları olmalıdır. Bunun en önemli nedeni ise fiziki ile ön plana çıkarak tercih olarak diğer kişilerin önüne geçmiş olacaktır. Bazı mankenler diyetisyenler ile çalışır öneriler, besin takvimleri alırlar. Aldıkları öğünlerin belirli bir hacmi vardır kendi isteklerine göre yemek yiyemezler. Sağlık kısmında da fuar takvimine göre iş günlerinde dinç olmaları gerekmektedir çünkü fuar boyunca tanıtım yapmaları gerekmektedir bu yüzden fuar mankenlerinin dinç olmaları önemlidir

Fuar hostesi de fuarlarda hizmet vermektedir aynı koşullar hostesler içinde geçerlidir uzaktan kolay gibi görünse de yorucu bir iştir. Sağlık dışında eğitim de çok önemli bir husustur. Araba veya başka ürünlerin tanıtıldığı fuarlarda yabancı dil bilmek gerekebilir ve yabancı dili bilmek sadece yetmiyor telaffuzunuz da iyi olmalıdır çünkü sizi karşıdaki yabancı kişi günlük hayatta karşılaştığı insan gibi rahatça konuşabilmelidir.

Şimdi fuar mankeni olmak için gereken özellikleri kısaca sıralayacak olursak:

  • İyi bir beslenme programı
  • Yabancı dil biliyor olması ayrıca iyi şekilde telaffuz etmesi
  • Diksiyon eğitimi almış olması
  • Bakımlı olması
  • Ve tabiki boş vaktinin olması gerekmektedir 🙂

Fuar Hostesi İş İlanları

Fuar hostesi olmayı mı düşünüyorsunuz ilk olarak fuar mankeni nedir öğrenelim. Fuar hostesleri belirli bir sunum konusu altında fuar merkezlerinde insanlara özel bir tanıtım sergilemektedir. Bu fuarlarda etkileyici bir tanıtım yapmak çok önemlidir çünkü firmanızın iyi bir etkileşim performansı olması için ön zemin hazırlayacaktır. Tanıtımlar fuarlarda belirli standlarda gerçekleşir. Fuar hostesleri ürünün yada bir hizmetin tanıtımını yaparken dikkat etmesi gereken önemli davranışlar vardır. Bunlardan biri insanlar ile iyi iletişim kurmaktır çünkü iyi bir sunumun temeli karşılıklı iletişim oranının en iyi olduğu düzeydir. Stand hostesleri sunum sırasında güle yüzlü olması sunumun kalitesini arttırmak için gereklidir. Sonuçta ürün tanıtımı yaparken somurtur sanız sizin üzerinizde iyi bir algı oluşturmayacağı kesindir. Fuar türüne göre ve katılacak kişilere göre fuar mankenlerinin yabancı dil bilmeleri gerekir çünkü katılımcıların hepsi Türkçe bilmeyebilir bu yüzden gereksinime göre gerekli yabancı dil bilme standardı konulabilir ve ona göre bir fuar hostesi seçilebilir. Katıldığınız fuarlar ile size tecrübe katmaya başlayacak ve kendinizi daha kolay geliştirme fırsatı sunacaktır.Fuar ile ilgili sorularınız ve fuar mankeni temini ve başvurular için İletişim için buraya tıklayınız.