Yazılar

CNR Kitap Fuarı

CNR Kitap fuarında çalışmak mı istiyorsunuz ?

Birçok kişinin hayali aslında kitaplarla iç içe olmaktır. Çünkü ne kadar çok okumak istese de eğer ki yaşı belli bir kemalin üzerine gelmişse o zaman biraz daha kitaplara uygun bir hale gelir. Kitaplar bizim hayatımızın en önemli çakıl taşlarını oluşturmaktadır. Her insan kitap okudukça kelime dağarcığı o kadar genişler ki buradan eve gittiğiniz de sizinde gün içerisinde konuşacak kritiklerini olmalıdır. Bazı insanlar kitaplara duyduğu merakından dolayı kitapçı olmayı tercih eder ancak bir takım insanlar vardır ki onlarda yaptıkları ve okudukları kitaplardan iyi şeyler alırlar.

fuarda çalışmak istiyorum

fuarda çalışmak istiyorum

CNR Kitap fuarında çalışmak istiyorsanız o zaman bu iş için ideal bir firma vardır. Bu firmanın sitesine baktığınız da aynı zaman da olayların kategorileştirilmiş olan adlarını da görebileceksiniz.  Kitap fuarında çalışmak istiyorum diyenlerin merak ettikleri diğer bir konu ise ücretlerdir.  Ne kadar bu özelliklere dikkat ettiğiniz de aynı zamanda sizi başarıya götürecek ve satışlarınızı da artırmalısınız.

Unutmadan söylemek yerinde olacaktır. Kitap fuarları her senenin belli başlı dönemlerinde kendini gösterir ancak İzmir caddesinde oluşacak olan bu istekler bayramdan sonraya da kalabilirler. Kitap fuarında çalışmak demek aynı zamanda bir ayrıcalık demek değildir. Ayrıcalığı kendiniz kendinize yöneteceksin.

Sadece Fuar Hostesi olabilmek ya da Fuar Hostesliği konusunda yazmış olduğumuz bu sayfa size ve iş hayatınıza ne kadar önem verdiğimizin de göstergesi olsa gerek..

Fuar Hostesi Başvuru

Yerel ve uluslararası düzeyde gerçekleştirilen fuarlara olan ilgi her geçen gün artıyor. Hemen hemen tüm sektör alanlarıyla ilgili fuarların düzenlendiği ülkemizde fuar hosteslerine olan talep de sürekliliğini koruyor. Fuar standının başında duran, düzenliliğini takip eden ve ziyaretçileri karşılayıp yönlendiren hosteslerin yabancı dil bilmesi de kendilerine büyük avantaj sağlıyor. Hosteslik, sürekli olarak ayakta durulması ve güler yüzlü olunması gereken bir meslek olduğu için yorucu olabilir. Ancak yeni insanlarla tanışma ve niteliğe göre dolgun ücret olanakları dolayısıyla günümüzde birçok kişi tarafından tercih ediliyor. Bu sebepten olsa gerek, fuar hostesi başvurusu yapanların sayısı da sürekli artış gösteriyor.

Peki fuar hostesi ne iş yapar?

Etkinliğin gerçekleştirileceği fuar alanındaki stantta ziyaretçileri karşılayan fuar hostesleri, misafirlere ikramda bulunmak ve onların sorularını cevaplandırmak gibi farklı görevleri de üstlenebiliyorlar. Üstelik fuar hostesleri, yalnızca fuarlarda görev yapmayabilirler. Seminer veya kongre gibi etkinliklerin yanı sıra basın toplantılarında da ziyaretçileri ağırlamak için iş başına geçerler. Eğer müşterilerin isim ve cep telefonu gibi bilgilerinin kayıt altına alınması gerekiyorsa, bu işlemi de fuar hostesleri üstlenir. Tüm bunlara ek olarak, hizmet verdiği şirketin kurumsal kıyafetlerine uygun olarak giyinmelidir. Çoğu firma standart olarak siyah ve beyaz renklerinin kullanıldığı giysileri tercih ediyor olsa da, bazı kuruluşlar özel kıyafet talebinde bulunabiliyorlar.

Fuar hostesi olmaya karar verdiyseniz…

fuar hosteslerinin nasıl başvuru yapmalı

fuar hosteslerinin nasıl başvuru yapmalı

Eğer uzun bir düşünme ve karar verme aşamasından sonra fuar hostesi olmaya karar verdiyseniz, bulunduğunuz şehirdeki bir hostes ajansıyla iletişime geçerek iş başvurusunda bulunabilirsiniz. Fiziki özelliklerinizi size verilen forma doldurduktan ve vesikalık fotoğrafınızı da gönderdikten sonra işe kabul veya ret için cevap beklemeye koyulabilirsiniz. Eğer iş başvurunuz onaylanırsa, fuar hostesi istanbul sektöründe hizmet vermeye başlamış olacaksınız. Ajans yetkilisi, size uygun iş teklifi olduğu zaman iletişime geçecek ve detaylı bilgileri tarafınıza aktaracaktır. Çoğu ajans, ödemeleri iş bitiminden sonra şirket ofisinde elden ödeme yaparak gerçekleştirir. İş başına alacağınız ücret, meslekte edinmiş olduğunuz tecrübe ve yabancı dil gibi niteliklerinize göre değişiklik gösterebilir. Fuar hostesi hizmeti sağlayan çoğu kurumsal ajans, çalışanlarının sigortasını günlük olarak yatırır. Yani ne kadar uzun süre fuar hostesliği yaparsanız, o kadar gün boyunca sigortalı olursunuz.

Üstelik fuar hostesi olmak için herhangi bir okul mezunu olmanıza da gerek yok. Yalnızca kılık kıyafetine özen gösteren, temiz, bakımlı ve insanlarla iletişimi başarılı olan bir yapıya sahip olmanız yeterli. Üniversite mezunu olmanız ve yabancı dil biliyor olmanız, sizin diğer fuar hostesleri arasından sıyrılmanıza yardımcı olabilir. Günümüzde fuarlarda görev alan hosteslerin eğitim durumuna bakıldığında, büyük çoğunluğun halen daha öğrenim hayatını sürdürdüğü görülebilir. Üniversite okurken ek gelir elde etmek için fuar hostesliği yapan öğrenci sayısı azımsanmayacak kadar fazla.