Yazılar

CNR Kitap Fuarı

CNR Kitap fuarında çalışmak mı istiyorsunuz ?

Birçok kişinin hayali aslında kitaplarla iç içe olmaktır. Çünkü ne kadar çok okumak istese de eğer ki yaşı belli bir kemalin üzerine gelmişse o zaman biraz daha kitaplara uygun bir hale gelir. Kitaplar bizim hayatımızın en önemli çakıl taşlarını oluşturmaktadır. Her insan kitap okudukça kelime dağarcığı o kadar genişler ki buradan eve gittiğiniz de sizinde gün içerisinde konuşacak kritiklerini olmalıdır. Bazı insanlar kitaplara duyduğu merakından dolayı kitapçı olmayı tercih eder ancak bir takım insanlar vardır ki onlarda yaptıkları ve okudukları kitaplardan iyi şeyler alırlar.

fuarda çalışmak istiyorum

fuarda çalışmak istiyorum

CNR Kitap fuarında çalışmak istiyorsanız o zaman bu iş için ideal bir firma vardır. Bu firmanın sitesine baktığınız da aynı zaman da olayların kategorileştirilmiş olan adlarını da görebileceksiniz.  Kitap fuarında çalışmak istiyorum diyenlerin merak ettikleri diğer bir konu ise ücretlerdir.  Ne kadar bu özelliklere dikkat ettiğiniz de aynı zamanda sizi başarıya götürecek ve satışlarınızı da artırmalısınız.

Unutmadan söylemek yerinde olacaktır. Kitap fuarları her senenin belli başlı dönemlerinde kendini gösterir ancak İzmir caddesinde oluşacak olan bu istekler bayramdan sonraya da kalabilirler. Kitap fuarında çalışmak demek aynı zamanda bir ayrıcalık demek değildir. Ayrıcalığı kendiniz kendinize yöneteceksin.

Sadece Fuar Hostesi olabilmek ya da Fuar Hostesliği konusunda yazmış olduğumuz bu sayfa size ve iş hayatınıza ne kadar önem verdiğimizin de göstergesi olsa gerek..

Fuar Hostesi İş İlanları

Tüyap Fuar Hosteslik İş İlanları

Son dönemlerin gözde mesleklerinden bir tanesi de fuar hostesliği olmuştur ancak bu iş kolu hakkında çok fazla bilgisi olmayanlara fuar hostesi ne demek biraz bilgi verelim. Fuar hostesleri yani fuar mankenleri belli bir konsept doğrultusunda ve de ürünün sunumunu yapmak amacıyla fuar merkezlerinde veya alanlarında ürünün özel olarak tanıtımını yapan kişilerdir. Firmaya ait olan ürünün tanıtımını yapar, müşteriye bu ürünü kelimeleriyle, fiziki görünüşüyle satmaya gayret ederek kazanç sağlamak için müşteri çekebilmesi ve o ürünü yayabilmesi oldukça önemlidir.

İstanbul Fuar Hostesi

İstanbul Fuar Hostesi

Bilindiği üzere fuarlarda ürünü sergilerken tanıtımının özel bir şekilde yapılması gerekir çünkü orada bulunan insanları da aynı zamanda etkilemek zorundasınız bu yüzden de hosteslik işi aynı zamanda bir yetenek işidir diyebiliriz. Ajanslar genelde hostesleri fiziklerine ve de yeteneklerine göre tercih ederler fuar alanında gözler sizin ve ürünün üzerinde olacağı için giyinmesini konuşmasını çok iyi bilmeli ve de güzelliğinizin de yerinde olması gerekir. Part-time çalışan fuar hostesi fuarlarda stantlarda bulunarak ürün veya şirketin tanıtımını yapmakla sorumlu kişilerdir.

Fuar hostesleri bu doğrultuda özellikle internetteki iş ilanlarını takip ederek müracaat yapabilirler internet üzerinden arattırdığınız da birçok ajans bu noktada manken aradığını da görebilirsiniz. Genellikle saatlik ücret verilir ve ücretleri de saatlik olmasına göre dolgundur.  Sonuç olarak ülkemizde ki çalışma şartlarını ele alacak olursak fuar mankenlerinin iyi kazandıklarını da söylememiz yerinde olacaktır. Eğer ki böyle bir düşünceniz varsa o zaman yeteneklerinizi de gözden geçirerek başvuru yapmanız gerekir. Fuar mankeni olmak için aynı zamanda Türkçenizin iyi olmasına gerek yoktur ancak birkaç dil biliyor olmanız size artı bir avantaj kazandıracaktır. Fuar hostesi genellikle bakımlı, güzel ve diksiyonu düzgün olan kişiler tarafından seçilmektedir.

Fuar Hostesi İş İlanları

Fuar hostesi olmayı mı düşünüyorsunuz ilk olarak fuar mankeni nedir öğrenelim. Fuar hostesleri belirli bir sunum konusu altında fuar merkezlerinde insanlara özel bir tanıtım sergilemektedir. Bu fuarlarda etkileyici bir tanıtım yapmak çok önemlidir çünkü firmanızın iyi bir etkileşim performansı olması için ön zemin hazırlayacaktır. Tanıtımlar fuarlarda belirli standlarda gerçekleşir. Fuar hostesleri ürünün yada bir hizmetin tanıtımını yaparken dikkat etmesi gereken önemli davranışlar vardır. Bunlardan biri insanlar ile iyi iletişim kurmaktır çünkü iyi bir sunumun temeli karşılıklı iletişim oranının en iyi olduğu düzeydir. Stand hostesleri sunum sırasında güle yüzlü olması sunumun kalitesini arttırmak için gereklidir. Sonuçta ürün tanıtımı yaparken somurtur sanız sizin üzerinizde iyi bir algı oluşturmayacağı kesindir. Fuar türüne göre ve katılacak kişilere göre fuar mankenlerinin yabancı dil bilmeleri gerekir çünkü katılımcıların hepsi Türkçe bilmeyebilir bu yüzden gereksinime göre gerekli yabancı dil bilme standardı konulabilir ve ona göre bir fuar hostesi seçilebilir. Katıldığınız fuarlar ile size tecrübe katmaya başlayacak ve kendinizi daha kolay geliştirme fırsatı sunacaktır.Fuar ile ilgili sorularınız ve fuar mankeni temini ve başvurular için İletişim için buraya tıklayınız.