Fuar Hostesi İş İlanları

Tüyap Fuar Hosteslik İş İlanları

Son dönemlerin gözde mesleklerinden bir tanesi de fuar hostesliği olmuştur ancak bu iş kolu hakkında çok fazla bilgisi olmayanlara fuar hostesi ne demek biraz bilgi verelim. Fuar hostesleri yani fuar mankenleri belli bir konsept doğrultusunda ve de ürünün sunumunu yapmak amacıyla fuar merkezlerinde veya alanlarında ürünün özel olarak tanıtımını yapan kişilerdir. Firmaya ait olan ürünün tanıtımını yapar, müşteriye bu ürünü kelimeleriyle, fiziki görünüşüyle satmaya gayret ederek kazanç sağlamak için müşteri çekebilmesi ve o ürünü yayabilmesi oldukça önemlidir.

İstanbul Fuar Hostesi

İstanbul Fuar Hostesi

Bilindiği üzere fuarlarda ürünü sergilerken tanıtımının özel bir şekilde yapılması gerekir çünkü orada bulunan insanları da aynı zamanda etkilemek zorundasınız bu yüzden de hosteslik işi aynı zamanda bir yetenek işidir diyebiliriz. Ajanslar genelde hostesleri fiziklerine ve de yeteneklerine göre tercih ederler fuar alanında gözler sizin ve ürünün üzerinde olacağı için giyinmesini konuşmasını çok iyi bilmeli ve de güzelliğinizin de yerinde olması gerekir. Part-time çalışan fuar hostesi fuarlarda stantlarda bulunarak ürün veya şirketin tanıtımını yapmakla sorumlu kişilerdir.

Fuar hostesleri bu doğrultuda özellikle internetteki iş ilanlarını takip ederek müracaat yapabilirler internet üzerinden arattırdığınız da birçok ajans bu noktada manken aradığını da görebilirsiniz. Genellikle saatlik ücret verilir ve ücretleri de saatlik olmasına göre dolgundur.  Sonuç olarak ülkemizde ki çalışma şartlarını ele alacak olursak fuar mankenlerinin iyi kazandıklarını da söylememiz yerinde olacaktır. Eğer ki böyle bir düşünceniz varsa o zaman yeteneklerinizi de gözden geçirerek başvuru yapmanız gerekir. Fuar mankeni olmak için aynı zamanda Türkçenizin iyi olmasına gerek yoktur ancak birkaç dil biliyor olmanız size artı bir avantaj kazandıracaktır. Fuar hostesi genellikle bakımlı, güzel ve diksiyonu düzgün olan kişiler tarafından seçilmektedir.

[Toplam:0    Ortalama:0/5]