Stüdyo Kiralama

Stüdyo Kurulurken Nelere Dikkat Edilmelidir?

1. Stüdyo kurulurken hizmet edilecek firmanın hangi alanda çalışacağı belirlenip, ona göre stüdyo kurulmalıdır. Örnek olarak;

  • Müzik üzerine hizmet veren bir firma için stüdyo kurulacaksa, kaliteli ve profesyonel kayıt cihazlarının kullanılması gerekmektedir. Yine aynı şekilde ses yalıtımının iyi derecede ayarlanmış olması gerekmektedir. Seslerin kayıt cihazlarına ulaşabilmesi için bir mikrofona ihtiyaç duyulacaktır. Şarkı için bir klip çekilecekse yine Greenboxteknolojisinin kullanılabilmesi gerekir.
  • Bir film çekilmeye ihtiyaç duyuluyorsa stüdyonun ortalama bir hangar büyüklüğünde olması gerekir. Ses yalıtımının mükemmele yakın seviyede olması gerekmektedir. Kaliteli ses yalıtım izolasyonları kullanılmalıdır. Dış ortamın sesleri kesinlikle film çekimlerine yansımamalıdır. Kaliteli kameralar ve Greenbox teknolojisinin en verimli şekilde kullanılabilmesi gerekmektedir.
  • Ürün çekimlerinin detaylı olarak yapılabilmesi için de önemli stüdyolara ihtiyaç bulunmaktadır. Ürünler hakkında tanıtım filmi çekilebilmesi için Greenbox uygulaması kullanılmalıdır. Ürün tanıtım filmi çekilirken videoların dış etkenlerden etkilenmemesi için ses yalıtımının iyi olması önemli bir ayrıntıdır. Ürün fotoğraflarının detaylı ve müşterilerin ilgi odağı olabilmesi için kaliteli kameraların kullanılması gerekmektedir.

2. Kaliteli bir stüdyo kurmak hayli zor bir iştir. Emek ve zaman harcanması gerekmektedir.

3. Kaliteli bir stüdyo kurabilmek için yüksek bir bütçeye ihtiyaç duyulmaktadır. Bütçenin karşılanabilirlik durumu iyice incelenmeli ve ona göre karar verilmelidir.

4. Stüdyolar sizlerin de tahmin edebileceği gibi boğucu ortamlardır. O nedenle havalandırma işleminin en doğru şekilde yapılması gerekmektedir.

 

[Toplam:0    Ortalama:0/5]